Parki Narodowe PN WOLIŃSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
"Aktywne wakacje z Wolińskim Parkiem Narodowym"

"Aktywne wakacje z Wolińskim Parkiem Narodowym"

Woliński Park Narodowy od 25 czerwca prowadzi co tygodniowe spotkania edukacyjno-promocyjne na stoisku, w specjalnie przygotowanym miejscu, na plaży pod Kawczą Górą w Międzyzdrojach (200 m na wschód od zejścia „A” – za bazą rybacką). Realizacja projektu możliwa jest dzięki Partnerowi - Gaz-System S.A.


Dotychczas zorganizowaliśmy cztery spotkania, którym towarzyszyły gry, zabawy i zajęcia edukacyjne dla uczestników. Na każde spotkanie zapraszani są pracownicy Parku – leśniczy, strażnik czy specjalista, którzy opowiadają zainteresowanym walorach przyrodniczych WPN oraz prowadzą zajęcia tematyczne.


Dla dzieci i młodzieży prowadzimy zajęcia z kartami pracy, mamy też kolorowanki, leśną skocznię, na której można sprawdzić, jak daleko skaczą wybrane zwierzęta oraz liczne upominki rzeczowe za udział w zajęciach i konkursach.


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach na plenerowym stoisku edukacyjno-promocyjnym w każdy wakacyjny poniedziałek od godziny 9.00 do 14.00.

Będziemy czekać na Was, pod Kawczą Górą w Międzyzdrojach (200 m na wschód od zejścia „A” – za bazą rybacką).

Wstęp i uczestnictwo we wszystkich zajęciach są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy.

 

Dane statystyczne

Powierzchnia: 10 937 ha
Obszary ochrony ścisłej: 500 ha
Ekosystemy leśne: 42,5 %
Ekosystemy wodne: 42,8 %
Ekosystemy nieleśne:14,7 %
Pracownicy: 58
Długość szlaków turystycznych: 50,1 km
Liczba odwiedzających: ok. 1,5 mln
 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w patkach narodowych

Stronę wyświetlono: 2453651 Projekt i realizacja: PADO