Parki Narodowe PN SŁOWIŃSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
O ptakach pędzlem i pędzelkiem

Przez cały wrzesień w Muzeum Przyrodniczym Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie prezentowana jest wystawa akwareli autorstwa Pani Katarzyny Kopiec. Piękne, profesjonalnie wykonane prace przedstawiają ptaki, które można obserwować w Polsce.

Katarzyna Kopiec, ur. 14 września 1972 roku pochodzi z Elbląga, z wykształcenia jest biologiem, ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim na Wydziale Biologii, Geografii i Oceanologii. Z zamiłowania jest ornitologiem, toteż ptaki były tematem jej pracy magisterskiej i doktorskiej, a po dziś dzień stanowią najczęściej malowany obiekt. 

W latach 1999 - 2011 była pracownikiem naukowym Stacji Ornitologicznej PAN w Gdańsku, obecnie pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej w Elblągu. Jako artystka plastyk Katarzyna Kopiec jest samoukiem. Rysunkiem zajmowała się od zawsze, jednak około roku 2003 zaczęła swoją przygodę z malarstwem akwarelowym, w której to technice czuje się najlepiej. 

Jest autorką ilustracji w publikacjach przyrodniczych i książkach dla dzieci. 

Wystawy indywidualne: 

"Wiślany Blues" - Gdańsk, wrzesień 2005, Bydgoszcz, październik 2005, Cedry Wielkie, grudzień 2005, "Malowany Ptak" - Gdańsk, październik 2006 

 

Więcej prac Katarzyny Kopiec można znaleźć na jej stronie prywatnej: www.indyart.net. 

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w patkach narodowych

Stronę wyświetlono: 2533630 Projekt i realizacja: PADO