Parki Narodowe PN ROZTOCZAŃSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
Roztocze bez granic

Zapraszamy na kolejną wystawę fotograficzną znanego fotografa przyrody Wiesława Lipca pt. "Roztocze bez granic"  prezentowaną w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym RPN w dniach 05.07. do 07.08.2011r.

 
Wiesław Lipiec
 
Fotograf, przyrodnik i publicysta, miejscem urodzenia i zamieszkania związany z Roztoczem. Jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracował w Roztoczańskim Parku Narodowym odkrywając i dokumentując skarby jego przyrody.  Fotografuje przede wszystkim pejzaż, przyrodę i zabytkową architekturę. Jest laureatem kilku prestiżowych konkursów (min. Grand Prix  XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej w 1986 r. w Poznaniu, I Nagroda w Konkursie im. Adama Loreta w 2004 r. za ukazywanie piękna polskich lasów  w fotografii artystycznej). W dorobku posiada kilkanaście albumów autorskich (min. „Roztoczański Park Narodowy”; „Roztocze”; „Zamość”; „Katedra w Zamościu”; „Kolegiata w Opatowie”). Ma także udział w  wielu albumach zbiorowych  (min. „Polskie parki narodowe”, „Mistrzowie polskiego pejzażu”; ”Między Wisłą a Bugiem”; „Prawdziwa Polska”; „Lasy Polski”). Jest autorem ok. 30  wystaw indywidualnych i uczestnikiem licznych wystaw zbiorowych. Publikował zdjęcia w ponad 50 czasopismach w kraju i za granicą, a także w licznych wydawnictwach nieperiodycznych (książki, kalendarze, foldery, pocztówki itp.).  Jest jednym z założycieli Związku Polskich Fotografów Przyrody i aktualnie prezesem Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego ZPFP.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w patkach narodowych

Stronę wyświetlono: 1732064 Projekt i realizacja: PADO