Parki Narodowe PN KARKONOSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
Wakacyjne wycieczki po Parku- wyprawa z botanikiem

 W niedzielę 24 lipca miała miejsce jedna z cyklu wycieczek „Wakacje z przyrodą i przygodą” organizowanych przez Karkonoski Park Narodowy. Tym razem trasa wiodła od budynku Karkonoskiego Banku Genów w Jagniątkowie przez Rozdroże pod Jaworem do Czarnego Kotła, a następnie na Rozdroże pod Śmielcem i Koralową Ścieżką w dół - mijając po drodze grupę skalną Paciorki - z powrotem do Jagniątkowa. Tematem 5 godzinnej wycieczki były „Rośliny naszych gór” - uczestnicy spotkania mogli się zatem zapoznać z piętrami roślinności i ekosystemami występującymi w Karkonoszach, zbiorowiskami oraz poszczególnymi gatunkami roślin, jakie można spotkać wędrując szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego. W trakcie wycieczki poruszono też zagadnienia związane z przebudową i ochroną drzewostanów, a także omówiono rolę martwego drewna w lesie.

 
- To duża różnica poznawać gatunki roślin w ich naturalnym środowisku, w lesie, a uczyć się ich z książek czy na wykładach - mówi Ola, uczestniczka niedzielnej wycieczki, a ponadto słuchaczka kursu przewodników sudeckich - Te praktyczne informacje na temat rozpoznawania roślin przydadzą mi się podczas wycieczek, które w przyszłości sama będę prowadzić.
 
Co sądzi o takiej formie edukacji zaproponowanej przez Karkonoski Park Narodowy?
 
- Wycieczki organizowane przez Park to bardzo fajna sprawa. Na pewno jeszcze się na nie wybiorę. I polecę swoim znajomym.
 
Zapraszamy więc na kolejne spotkania z cyklu „Wakacje z przyrodą i przygodą”!


STRONA WWW KARKONOSKIEGO PN

Dane statystyczne

Data utworzenia: 16.01.1959 r.

Powierzchnia Parku: 5580 ha

Powierzchnia Otuliny: 11266 ha

Powierzchnia terenów leśnych: 3942 ha

Długość szlaków turystycznych: 112 km

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w patkach narodowych

Stronę wyświetlono: 2533849 Projekt i realizacja: PADO