Parki Narodowe PN ŚWIĘTOKRZYSKI PN NAJNOWSZE INFORMACJE
Otwarcie wystawy: American West – Wiesław Pikul

W dniu 1 kwietnia 2011 w budynku dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie odbyło się otwarcie wystawy fotografii Wiesława Pikula zatytułowanej  American West. Wystawa została zorganizowana przez Świętokrzyski Park Narodowy we współpracy z Konsulatem Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Wernisaż  rozpoczął sezon turystyczny w Świętokrzyskim  Parku Narodowym w 61 rocznicę jego utworzenia.  Konsul do spraw prasy i kultury Konsulatu USA w Krakowie Benjamin Ousley Naseman przedstawił prezentację na temat amerykańskich parków narodowych oraz film zrealizowany przez autora zdjęć, który dokumentował niezwykłe krajobrazy USA w różnych porach roku. W uroczystości udział wzięli wicewojewoda województwa świętokrzyskiego Beata Oczkowicz i wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz, a także uczniowie liceum ogólnokształcącego w Bodzentynie, zaproszeni goście oraz pracownicy Parku. Zebrane na wystawie zdjęcia przedstawiają przepiękne krajobrazy i przyrodę parków narodowych zachodnich stanów USA: Utah, Kalifornia, Arizona, Wyoming, Colorado i innych. „Cieszę się, że możemy nią zainaugurować nasze obchody Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia” – powiedział Benjamim Ousley Naseman. Mamy nadzieję, że wystawę obejrzą turyści przyjeżdżający do Bodzentyna, przyjeżdżający do Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

American West Wiesława Pikula będzie można oglądać od  1 kwietnia do 31 maja 2011 roku w budynku dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie ul. Suchedniowska 4, od poniedziałku do piątku w godz. od  8.00 do 15.00. Wstęp wolny.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!

Małgorzata Ossowska

Dane statystyczne

Rok utworzenia: 1950
Powierzchnia ogólna: 7626 ha
Ekosystemy leśne: 7221 ha (94,7%)
Ekosystemy inne: 405 ha (5,3%)
Powierzchnia objęta ochroną ścisłą: 1715 ha (22,4%)
Powierzchnia objęta ochroną czynna: 5588 ha (73,4%)
Powierzchnia objęta ochroną krajobrazową: 323 ha (4,2%)
Powierzchnia otuliny: 20786 ha
Liczba pracowników w ŚPN: 52
Liczba pracowników w GP przy ŚPN: 14
Długość szlaków pieszych: 42 km
Liczba odwiedzających: ok. 220 tys./rok
 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Budowa wspólnej platformy wymiany informacji oraz systemu szkoleń zawodowych w patkach narodowych

Stronę wyświetlono: 2533811 Projekt i realizacja: PADO